fbpx

Najczęstsze pytania

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje związane z przygotowaniem się do sesji fotograficznej, czasu trwania sesji oraz czasu oczekiwania na zdjęcia. Jeżeli nie znalazłaś/znalazłeś odpowiedzi na Swoje pytanie serdecznie zapraszam do kontaktu.

Jak mogę zarezerwować sesję?

W celu rezerwacji sesji bardzo proszę o kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez formularz kontaktowy, aby zagwarantować sobie ustalony termin należy wpłacić przelewem na konto bezzwrotny zadatek w wysokości 100 zł.

Jak przygotować się do sesji?

W zależności od rodzaju wybranej sesji po rezerwacji terminu drogą mailową bądź telefoniczną przekażę wszystkie niezbędne informacje odnośnie przygotowania się do sesji. Poproszę również o odpowiedź na kilka kluczowych pytań jeszcze przed sesją w celu odpowiedniego przygotowania studia i doboru stylizacji do Waszych upodobań.

Ile czasu będę czekać na gotowe zdjęcia?

W ciągu 3 dni od sesji prześlę linka do zabezpieczonej hasłem galerii utworzonej specjalnie dla Was. W galerii będziecie mogli wybrać zdjęcia które następnie będą poddane profesjonalnej autorskiej obróbce graficznej i w ciągu 20 dni roboczych otrzymacie gotowe zdjęcia zgodnie z opłaconym pakietem w formie elektronicznej. Na odbiór zdjęć wydrukowanych umówimy się w dogodnym dla Was terminie po przesłaniu gotowych zdjęć w formie elektronicznej.

W jaki sposób rozliczymy sesję?

Za wybrany pakiet kwotę pomniejszoną o wcześniej wpłacony zadatek wpłacacie gotówką w dniu sesji. Jeśli wybierzecie więcej zdjęć niż jest w pakiecie za pozostałe zdjęcia płacicie niezwłocznie po ich wybraniu, po otrzymaniu wpłaty przystępuję do obróbki zdjęć spoza pakietu.

Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?

W dużej mierze zależy to od Twojego samopoczucia natomiast najlepszy czas na sesję ciążową to 7-8 miesiąc ciąży, brzuszek jest już pięknie zaokrąglony.

Ile czasu wcześniej należy zarezerwować sesją ciążową?

Najlepiej zarezerwować taką sesję ok. 2-3 tygodnie przed planowaną datą sesji. W celu rezerwacji sesji zapraszam do kontaktu przez telefon, email lub  formularz kontaktowy.

Gdzie możemy wykonać sesję?

Sesja studyjna odbywa się w moim studio w Chotomowie. Sesję plenerową możemy wykonać w okolicy studia gdzie są cudne lasy, możemy wybrać się do parku w Jabłonnie lub w inne urokliwe miejsce w okolicy Chotomowa, Jabłonny, Legionowa, jeśli masz takie życzenie. W przypadku wybrania pakietu łączonego (studio plus plener), sesja plenerowa odbędzie się w okolicy studia.

Ile czasu trwa sesja ciążowa?

Sesja ciążowa studyjna lub plenerowa trwa ok. 1-2 godzin. Pakiet łączony plener plus studio to czas do 3 godzin. Dokładny czas będzie uzależniony od Twojego samopoczucia i kondycji, nie poganiam i nie przyspieszam na siłę. To Twój komfort podczas sesji jest najważniejszy.

Czy musisz mieć własne stylizacje do zdjęć ciążowych?

Oczywiście możesz przygotować własną stylizację, ważne żeby nie była zbyt wzorzysta, bo to Ty masz być na pierwszym planie a nie wzorki. Możesz również skorzystać z sukni przygotowanych przeze mnie.

Czy w sesji ciążowej wykonywane są również ujęcia rodzinne z mężem i starszymi dziećmi?

Tak, oczywiście w każdej sesji ciążowej jeśli tylko macie takie życzenie realizujemy ujęcia rodzinne.

Kiedy zarezerwować termin sesji noworodkowej?

Termin sesji noworodkowej najlepiej zarezerwować będąc jeszcze w ciąży, ok. 3-4 tygodnie przed planowanym terminem porodu.

Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?

Sesję noworodkową wykonujemy do 14 dnia życia maleństwa. Z reguły w tym czasie maluszek najwięcej śpi a jego ciałko jest jeszcze bardzo plastycznie po okresie płodowym.

Ile czasu trwa sesja noworodkowa?

Sesja noworodkowa pozycjonowana trwa od 2 do ok. 5 godzin. Czas sesji uzależniony jest przede wszystkim od maleństwa. W czasie sesji większość czasu maleństwo spędza z mamą, tak aby czuło się bezpiecznie i komfortowo.

Gdzie odbywa się sesja noworodkowa?

Sesja noworodkowa pozycjonowana odbywa się w moim domu w Chotomowie, gdzie mam profesjonalne studio w pełni przystosowane do sesji z maleństwami. Do dyspozycji jest przewijak, podgrzewacz do mleka oraz inne udogodnienia tak abyście czuli się w pełni zrelaksowani. W trakcie sesji temperatura w studio jest ustawiona na 28 stopni dodatkowo włączona jest farelka tak żeby maluszkowi było cieplutko.

Czy możemy sami wybierać ubranka do sesji naszego maluszka?

Wcześniej przed sesją możecie zasugerować kolorystykę którą lubicie, lub pozy maleństwa które byście chcieli, natomiast wszystkie stylizacje do sesji przygotowuję samodzielnie  przed sesją, tak aby sama sesja przebiegła sprawnie a co za tym idzie komfortowo dla Was i maleństwa.

Czy podczas sesji są wykonywane ujęcia rodzinne?

Tak, oczywiście na każdej sesji noworodkowej wykonuję również zdjęcia rodzinne z rodzicami i rodzeństwem, takie zdjęcia możemy wykonać na samym początku sesji lub na jej koniec. Ze względu na długi czas trwania sesji najlepiej jak w trakcie fotografowania samego maluszka w studio byli tylko rodzice lub sama mama z maleństwem, a rodzeństwo z tatą lub z kimś z rodziny najlepiej gdyby miało zorganizowany ten czas poza studiem.

Co jeśli nie będzie możliwości wykonania sesji w czasie pierwszych 14 dniach życia naszego maleństwa, np. przez pobyt w szpitalu?

W takiej sytuacji wpłacony zadatek przechodzi na poczet innej wybranej przez Was sesji niemowlęcej, lub dziecięcej.

Kiedy zarezerwować termin sesji life stylowej noworodkowej lub niemowlęcej?

Termin sesji noworodkowej najlepiej zarezerwować będąc jeszcze w ciąży, ok. 3-4 tygodnie przed planowanym terminem porodu.

Lifstylową sesję niemowlęcą niemowlęcą najlepiej zarezerwować ok. 3-4 tygodnie przed planowaną datą sesji.

Kiedy najlepiej wykonać lifstylową sesję noworodkową lub niemowlęcą?

Sesję noworodkową lifstylową można wykonać do 1 miesiąca życia maleństwa. W takiej sesji pozy są bardzo naturalne.

Sesję niemowlęcą lifestyle można wykonać kiedy maluszek jest już nieco silniejszy i stabilnie utrzymuje główkę w górze, lub kiedy samodzielnie siedzi.

Ile czasu trwa sesja noworodkowa lub niemowlęca lifestyle?

Sesja noworodkowa lub niemowlęca lifestyle trwa od ok. 2 do ok. 3 godzin. Czas sesji uzależniony jest przede wszystkim od maleństwa. W czasie sesji większość czasu maleństwo spędza z mamą, tak aby czuło się bezpiecznie i komfortowo.

Gdzie odbywa się sesja noworodkowa lub niemowlęca lifestyle?

Sesja noworodkowa lub niemowlęca lifestyle odbywa się w moim domu w Chotomowie, gdzie mam profesjonalne studio w pełni przystosowane do sesji z maleństwami. Do dyspozycji jest przewijak, podgrzewacz do mleka oraz inne udogodnienia tak abyście czuli się w pełni zrelaksowani. W trakcie sesji studio jest odpowiednio nagrzane tak żeby maluszkowi było cieplutko.

Jeśli macie życzenie sesję lifestyle możemy wykonać również w Waszym domu lub mieszkaniu. Poproszę tylko o taką informację w trakcie rezerwacji terminu sesji tak abym mogła wysłać odpowiednie wskazówki jak przygotować Swoje mieszkanie na taką sesję.

Czy możemy sami wybierać ubranka do sesji naszego maluszka?

Sesje lifestyle realizuję w białej kolorystyce. Mam biały strój dla mamy jeśli nie ma nic takiego we własnej garderobie oraz biełego bodziaczka dla maluszka. Tata dziecka najlepiej gdyby również miał białą koszulę/koszulkę.

Czy podczas sesji są wykonywane ujęcia rodzinne?

Tak, oczywiście, sesja lifestyle to w zasadzie w większości zdjęcia rodzinne. Podczas tej sesji jesteście w studio razem ze starszymi dziećmi i rejestrujemy emocje każdego członka rodziny z malutkim noworodkiem lub niemowlaczkiem.

Kiedy zarezerwować termin sesji dziecięcej?

Najlepiej zarezerwować termin sesji dziecięcej ok. 3 tygodnie przed planowaną sesją.

Gdzie odbywa się sesja dziecięca?

Sesja dziecięca studyjna odbywa się w moim domu w Chotomowie, gdzie mam profesjonalne studio w pełni przystosowane do sesji z dziećmi.

Sesję dziecięcą plenerową możemy wykonać w okolicy studia gdzie są cudne lasy, możemy wybrać się do parku w Jabłonnie lub w inne urokliwe miejsce w okolicy Chotomowa, Jabłonny, Legionowa, jeśli macie takie życzenie. W przypadku wybrania pakietu łączonego (studio plus plener), sesja plenerowa odbędzie się w okolicy studia.

Ile czasu trwa sesja dziecięca?

Ze względu na to że małe dzieci szybko się nudzą sesja dziecięca trwa zwykle do 1,5 godziny a w trakcie sesji bawimy się razem z dzieckiem tak aby uśmiech na jego twarzy był jak najbardziej naturalny.

Sesja łączona studio plus plener trwa do 2 godzin.

Czy muszę mieć własne stylizacje do zdjęć dziecięcych?

Tak, do zdjęć dziecięcych wymagane są własne stylizacje. Najlepiej żeby stylizacje były stonowanych kolorach bez krzykliwych wzorków.

Czy w trakcie sesji dziecięcej wykonywane są ujęcia rodzinne?

Tak, oczywiście na każdej sesji realizowane są zdjęcia rodzinne, dlatego proszę abyście ubrali się w spójnej  kolorystyce z dziećmi.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © evo Ewa Woźniak